Мікрорайон «Аеродром» дочекався каналізації

Уже добрий тиждень на кількох вулицях мікрорайону «Аеродрому» у Володимирці працює важка техніка – трактори та екскаватори риють вздовж вулиць глибокі ями для прокладання каналізаційних труб.

Отож поки що місцями тут проїхати майже неможливо, бо дорога повністю перекрита піщаними кучугурами.

Повідомляє сайт ПРО ВОЛОДИМЕРЕЦЬ з посиланням на polissya.net.

Місцеві жителі таки дочекались цих кучугур, адже «вибивали» вони ту каналізацію дуже довго, а до цього кожен мав лише свій септик. Особливо сприяла тому активна чоловіча команда мешканців вулиці Д.Галицького. По цій вулиці прокладуть 618 метрів труби.

– Нас близько 40 будинків по вулиці, загалом 64 номери. На цей проект селищна рада виділила труби, за роботу та оренду транспорту платимо ми самі. Кожному домоволодінню це обійшлося по 2800 грн. Кілька господарів ще не здали кошти, проте ми не дуже хвилюємось, адже просто не підключатимемо їх до каналізації, допоки вони не внесуть свою долю, – розповідає одна з жительок вулиці.

Жінка переймається і станом дороги після роботи екскаваторів. Вона нещодавно мала білощебеневе покриття, тепер, ймовірніше, доведеться заново її ремонтувати.

– Мусимо знов витрачатися на щебінь. У дощову погоду тут дуже важко пройти і навіть проїхати…

Наразі дорога вся в купах піску та глини. Там, де труби вже прокладені, яму частково загортає екскаватор. Далі власноруч, за допомогою лопат, котлован засипає і рівняє чоловіча половина жителів вулиці. Місцями трапляються глиняні ділянки, вони величезними і важкими глибами обвалюються на самі труби. Тож жителі хвилюються, адже така глиба може пошкодити щойно прокладену каналізаційну трубу.

– Планували орендувати транспорт на 2 дні, а працює техніка вже 6 днів, глибина різна, а вимог інженерії необхідно дотримуватись. Ще планували із залишків коштів і дорогу відновити, проте коштів уже не вистачає, а ще навіть труби не укладені. Вже використано більше 84 тис. грн. Якби всі пайовики внесли, то було б ближче до кошторисів витрат. Ми просили в організатора робочих, щоб прислав більше працівників, проте він дав лише трьох. Бо зрозуміло, що як буде більше працівників, то і свої заробітки їм між всіма доведеться ділити, і кожен отримає менше. Вони працюють добре, але повільно, бо багато роботи. В результаті строки минули, а зробити ще треба дуже багато…

 

Кого-кого, а робочих тут не ображають. Ще одна жителька вулиці Д.Галицького, де кучугур піску найбільше, Людмила Босик розповідає, що працюють хлопці зрання і до пізньої ночі і в дощ, і в спеку. Місцеві жителі пригощають їх чаєм та бутербродами.

Жителі вулиці також висловлюють думку, що було б добре, якби КП «Аква» пішло назустріч у відтермінуванні щомісячної плати за комунальні послуги.

А поки мами і тати ламають голови, чим будуть розраховуватись з робітниками, дітлахи радісно бігають піщаними дюнами і котлованами. Глибина їх місцями досягає 3 метрів. А зверху над ямою лежить купа піску, що в будь-який момент може обвалитись прямо на дітей.

– Особисто ми своїх дітей туди не пускаємо, але ж бачите, хтось не боїться і не хвилюється за ймовірні наслідки, – каже жінка.

У свою чергу селищний голова Олександр Осмолович розповів, що при розподілі коштів між селищною радою і забудовниками він як голова посилається на закон про місцеве самоврядування, який і дозволяє чинити саме так.

– На закупівлю каналізаційних труб селищна рада виділила 220 тис грн. Матеріально-технічні ресурси ми забезпечили, а сама робота оплачуватиметься коштами забудовників. Якщо ж говорити про дороги по вулицях, то у нас немає стільки коштів, щоб ремонтувати кожну вулицю. Частково десь підремонтувати, а десь ні – так теж не можна зробити, бо в такому разі всі пересваряться. Тому вирішити чинити по справедливості. Якщо вулиця самоорганізовується, то ми, звичайно, допоможемо більшим відсотком від загальної вартості проекту.