На Рівненщині від сказу померла жінка

Тільки перед смертю жінки рівненські лікарі діагностували у пацієнтки сказ. За кілька місяців до того її вкусив кіт. Щеплення від сказу постраждалій не зробили, адже були впевнені, що тварина здорова.

У жовтні на Людмилу Гаврилюк у власному дворі напав кіт. Відбиватися від тварини допомагали родичі. Про випадок повідомили ветеринарів і санітарну службу в райцентрі Гоща. Спеціалісти кота забрали, а потерпіла звернулася до медиків.

«Жодної медичної допомоги у цілях профілактики лікарі не запропонували. Приписали якісь таблетки та обробили рану. Нас запевнили, щоб ми не переживали, адже кіт живий»,– пригадує син померлої Дмитро Гаврилюк.

Так, лікарі жінку запевнили, що кіт здоровий і додаткових заходів безпеки вживати не потрібно. Натомість згодом, після смерті, фахівці з ветеринарії наголошували, що не могли дати такі висновки.

«Можливо, після попередньої експертизи, мікроскопії не було точно встановлено, що тварина хвора. Такі висновки могли зробити на початковому, первинному діагнозі, але потім дослідження має продовжуватися», – прокоментував начальник управління безпечності харчових продуктів та ветеринарії на Рівненщині Олександр Костюк.

Про те, що кіт помер наступного дня після нападу, запевняють родичі, дізналися тільки недавно, коли Людмилі стало зовсім погано і її відвезли до обласної лікарні. Там медики одразу ж діагностували у жінки сказ.

«Була одразу підозра на цю хворобу. Але, на жаль, стадія захворювання вже була такою, що процес був незворотнім», – розповіла заступник головного лікаря Рівненської обласної лікарні Лариса Обуховська.

Медики запевняють, що вже були безсилими. Так, жінка помирала у страшних муках. Натомість у ветеринарній службі переконували, що тоді у кота після всіх досліджень сказу не виявили. На такий висновок опиралися і в СЕС.

Наразі ж в обласному управлінні охорони здоров’я розпочали розслідування.

«Ми повинні обстежити контактних осіб, які близько перебували з хворою. Повинні побачити план заходів, який тут був складений, і чи правильно він був складений», – наголосила головний епідеміолог Рівненського обласного управління охорони здоров’я Людмила Яценя.

Також чекають на підтвердження діагнозу від МОЗу. Родичі ж покійної переконані, що Людмила померла через халатність районних профільних служб. Відтак, писатимуть заяву до поліції.

Джерело: ZIK