Нас “нагрівають” на теплі

Депутати звинуватили “Рівнетеплоенерго” у “зловживаннях на мільйони”, пише сайт РІВНЕ-ROWNE з посиланням на газету “Експрес”.

Сергій Пінчук та Гліб Олійник оприлюднили інформацію про завищення тарифу на тепло для споживачів та зловживання теплопостачального підприємства на кругленьку суму.

“За два місяці роботи з документами ТОВ “Рівнетеплоенерго” в рамках депутатської комісії ми з Глібом Олійником дійшли висновку про наявність ознак зловживання підприємством на суму понад 100 мільйонів гривень, — пояснює С. Пінчук. — Схоже на те, що тепловики приписували виробництво гігакалорій тепла. На окремих котельнях для виробництва 1 Гкал тепла знадобилося лише 87,8 куб. газу при його середній калорійності 8100 Ккал (мінімально можлива кількість — 123,5 куб.)

Крім того, виявлено суттєву невідповідність закладеної у тариф вартості газу щодо заявленого обсягу виробництва теплової енергії. Сума значно вища, ніж необхідно.

Про тариф “Рівнетеплоенерго” ми вже поспілкувалися з прокурором області Олегом Соболем. Дійшли згоди, що ця справа потребує особливої уваги, оскільки йдеться не лише про завищення тарифу на тепло для населення, а й про десятки мільйонів бюджетних коштів, які виділяються на відшкодування субсидій. Тим більше, що на важливості перевірки тарифів на місцях неодноразово наголошував Генпрокурор.

Кабінет Міністрів планує створить спеціальні робочі групи, які проінспектують кілька підприємств теплокомуненерго на предмет законності формування комунальних тарифів. Думаю, Рівне буде одним із перших міст для візиту такої робочої групи”.

Керівник “Рівнетеплоенерго” С. Коропецький обурений заявою депутатів. Він стверджує, що “особи, які називають себе експертами, маніпулюють свідомістю рівнян, поширюють негативну інформацію про ТОВ “Рівнетеплоенерго”. І закликав провести економічну та правову оцінку ситуації незалежною стороною.