Понад сто рівнян виселяють із гуртожитку заради будівництва ТРЦ

4 жовтня ініціативна група мешканців проблемної будівлі прийшла на засідання робочої групи виконавчого комітету Рівненської міської ради.

Вони вимагали звернути увагу на те, що понад сто мешканців гуртожитку, розташованого на вулиці Небесної Сотні, 6а, живуть в «примарному» будинку і ризикують залишитися без даху над головою.

У двоповерховому  гуртожитку, де багато десятиріч мешкають працівники комунальних підприємств обласного центру, немає документів, а відповідно до офіційного листа Управління Держгеокадастру у місті Рівне, «згідно з даними Державного земельного кадастру, станом на 16.06.2016 року, земельної ділянки, на якій зведений будинок № 6а на вулиці Небесної Сотні, у місті Рівне не зареєстровано».

Про це пише сайт РІВНЕ-ROWNE з посиланням на ІНФОРМАТОР

Як розповів  представник ініціативної групи, у гуртожитку ще з повоєнних років мешкали працівники комунальних установ – двірники, робітники Тресту зеленого господарства ЖЕКів.

“Час від часу мешканці будинку отримували квартири, і на їх місце заселяли нових комунальних працівників. Ситуація типова, і ніхто на цей гуртожиток не звертав уваги до певного часу.

Однак, місце його розташування – центр Рівного – почали активно забудовувати і нещодавно, буквально за десять-двадцять метрів від гуртожитку, звели новий торгівельно-офісний центр. Тоді про будинок на вулиці Небесної Сотні, 6а згадали. Були проведені роботи по дослідженню стану будівлі і виявилося, що її потрібно ставити на капітальний ремонт.

Ніхто з жителів не протестував, адже в гуртожитку давно не проводили ремонтні роботи, хоча щомісячно кожен мешканець справно платив по 20 гривень на утримання будинку ЖЕКу.

Мешканцям на час капітального ремонту запропонували переїхати в інший гуртожиток – приватний”, – пояснив житель.

Однак, люди не погодилися, бо зрозуміли, що шансів повернутися додому в них буде. Усі опитані мешканці будинку впевнені, що земельна ділянка, на якій стоїть гуртожиток, добре підходить для розширення торгівельного центру.

Тому вони, згідно з вимогами чинного законодавства, вимагають дати їм можливість приватизувати свої кімнати, потім хочуть створити ОСББ і взяти участь у програмі спільного фінансування (разом з містом) з проведення капітального ремонту. Тобто, мешканці пропонують взяти на себе частину витрат на ремонт будинку, заощаджуючи таким чином бюджетні гроші. Однак, ця ідея не поки знайшла відгуку у міської влади Рівного.

Прокоментувати ситуацію погодився голова фракції Радикальної партії Олега Ляшка у міській раді Рівного Роман Стасюк.

“Ми бачимо чергову схему руйнації комунальної власності у Рівному і продаж за безцінь земель приватним структурам.

Тільки на проживання у приватному гуртожитку виселених мешканців з вулиці Небесної Сотні, 6а, планують витратити 5 мільйонів гривень, ще 1 мільйон доведеться заплатити власнику однієї приватизованої кімнати (вона була приватизована ще у дев’яностих роках). Цих коштів вистачить, аби капітально відремонтувати двоповерхову будівлю навіть без участі її мешканців.

Тобто, замість того, аби дати можливість рівнянам виконати своє конституційне право на приватизацію житла, їх фактично перетворюють на безхатченків, бо міський бюджет буде фінансувати їх проживання у приватному гуртожитку лише перші п’ять років. А далі?

Тому у міській раді була створена тимчасова депутатська комісія, яка рекомендувала дати дозвіл на приватизацію. Рішення ухвалене, але ніхто не дає можливість цим людям приватизувати своє житло і створити ОСББ, бо немає документів на землю і на сам будинок”, – розтлумачив депутат.

Наразі мешканці гуртожитку продовжують шукати можливості втілення свого права на приватизацію будинку і створення ОСББ.

Володимир Конєв