Рівненські археологи досліджують залишки палацу Любомирських

У Рівному розпочалися розкопки палацу останніх володарів міста – князів Любомирських.

Місце для розкопок визначали за картами міста періоду 18-19 століть. До сьогоднішнього дня збереглися деякі тогочасні споруди: колишній костел та Свято-Воскресенський собор. Нині вони й слугують орієнтирами для археологів. Натомість перші знахідки вже є.

“Поки що ми проводимо археологічну експертизу території. Площа доволі велика. Працюємо другий день. Розкопали уже 6 ділянок, а плануємо 15. Насправді ставимо перед собою два основні завдання: виявити, чи є тут залишки палацу 18 століття, який зруйнували в 50-их роках 20 століття, а також зробити висновки про те, чи можна вважати цю територію археологічною пам’яткою, чи навпаки тут вже нічого не збереглося”, – розповідає археолог Богдан Прищепа.

“Ми виявили цеглу, яку, швидше за все, використовували в будівництві палацу Любомирських. Річ у тім, що у різні часи вона мала інакшу форму і вагу. Знайдена цегла випалена якраз у 18 столітті. Ми натрапили і на фрагменти посуду, – пояснює Богдан Прищепа.

Палац звели у 18 столітті. Про розкішне життя, яке вели тут господарі, колись ходили легенди. Палац пережив війну і пожежу. Натомість його знищили за радянської влади – споруду підірвали. На місці, де стояв палац, археологи ще не працювали. Тож знахідки можуть бути цікавими.

Загалом розкопки на місці розташування палацу планують проводити упродовж трьох років.

Джерело: gazeta.ua