У школі на Рівненщині стався спалах інфекції: носієм хвороби міг бути персонал

Наразі захворіли 19 дітей та 5 працівників закладу, про це повідомляє сайт РІВНЕ-ROWNE з посиланням на “5 канал”.

На Рівненщині у Мізоцькій школі-інтернаті для дітей з порушенням мови стався спалах сальмонельозу.

Як зазначається, бактеріальну інфекцію виявили у 19 вихованців віком від чотирьох до чотирнадцяти років. Обласні епідеміологи стверджують, що діти підхопили недугу в закладі, ймовірно від працівників закладу. Серед них захворіли п’ятеро.

“У закладі могла виникнути інфекція з будь-якого чинника. Швидше всього, це хтось приніс у заклад”, – каже директор Мізоцької школи-інтернату Оксана Киричук.

“Це буває по-різному. Можна контактувати з водоплаваючими пташками чи курми, і стати носієм збудника. Ти не маєш хронічних проявів, але ти виділяєш цей збудник. Носії серед персоналу не мали ознак, але виділяли збудник”, – зазначила завідувач відділу епідеміологічного нагляду обласного лабораторного центру МОЗ України Віктор Мороз.

Медики кажуть, що наразі стан хворих дітей, які перебувають під наглядом у Здолбунівській районній лікарні, вже не викликає занепокоєнь. Вони потрапили до лікарів тиждень тому.

“Надходили до нас (діти) середнього та легкого ступеня важкості зі скаргами на блювоту, підвищення температури тіла, млявість”, – повідомляє завідувач інфекційного відділення Здолбунівської центральної районної лікарні Людмила Кравчук.

Наразі правоохоронці вже відкрили кримінальне провадження за фактом неналежного виконання обов’язків щодо охорони життя та здоров’я дітей.