У школі на Рівненщині стався спалах інфекції: носієм хвороби міг бути персонал | РІВНЕ-ROWNE

У школі на Рівненщині стався спалах інфекції: носієм хвороби міг бути персонал

Наразі захворіли 19 дітей та 5 працівників закладу, про це повідомляє сайт РІВНЕ-ROWNE з посиланням на “5 канал”.

На Рівненщині у Мізоцькій школі-інтернаті для дітей з порушенням мови стався спалах сальмонельозу.

Як зазначається, бактеріальну інфекцію виявили у 19 вихованців віком від чотирьох до чотирнадцяти років. Обласні епідеміологи стверджують, що діти підхопили недугу в закладі, ймовірно від працівників закладу. Серед них захворіли п’ятеро.

“У закладі могла виникнути інфекція з будь-якого чинника. Швидше всього, це хтось приніс у заклад”, – каже директор Мізоцької школи-інтернату Оксана Киричук.

“Це буває по-різному. Можна контактувати з водоплаваючими пташками чи курми, і стати носієм збудника. Ти не маєш хронічних проявів, але ти виділяєш цей збудник. Носії серед персоналу не мали ознак, але виділяли збудник”, – зазначила завідувач відділу епідеміологічного нагляду обласного лабораторного центру МОЗ України Віктор Мороз.

Медики кажуть, що наразі стан хворих дітей, які перебувають під наглядом у Здолбунівській районній лікарні, вже не викликає занепокоєнь. Вони потрапили до лікарів тиждень тому.

“Надходили до нас (діти) середнього та легкого ступеня важкості зі скаргами на блювоту, підвищення температури тіла, млявість”, – повідомляє завідувач інфекційного відділення Здолбунівської центральної районної лікарні Людмила Кравчук.

Наразі правоохоронці вже відкрили кримінальне провадження за фактом неналежного виконання обов’язків щодо охорони життя та здоров’я дітей.

СТАНЬТЕ КОМЕНТАТОРОМ ЦІЄЇ НОВИНИ "У школі на Рівненщині стався спалах інфекції: носієм хвороби міг бути персонал"

КОМЕНТУВАТИ


*