Українських вчителів будуть перевиховувати

Без зміни підходів до підготовки вчителя неможливо реформувати середню освіту. Про це заявила міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

«Ми декларуємо компетентнісний підхід до стандартів середньої освіти та компетентнісний підхід до викладання. Для тих, хто працює в системі освіти, абсолютно ясно, що розуміють, що це таке, 10% вчителів. І це свідчить про кризу, в якому ми знаходимося », сказала Гриневич.

За її словами, українська школа знаходиться в пострадянському кризі – «коли світ диктує нові тенденції, а навчання досі орієнтоване на звичайне запам’ятовування фактів, яких з кожним днем ​​стає все більше».

В даний момент в міністерстві розробляють нову Концепцію педагогічної освіти і нові стандарти вищої освіти взагалі. Там буде визначено обсяги та якість знань, якими повинен володіти випускник вищого навчального закладу.

За словами Гриневич, готують в міністерстві і освітній кодекс вчителя.

«З огляду на, що у нас все частіше виникають питання взаємин вчителів і батьків, вчителів і дітей, оскільки ми знаходимося в складній ситуації військового конфлікту, етична підготовка вчителя – актуальна проблема», вважає міністр освіти.

Джерело: Міністерство освіти і науки України