Як у Костополі святкуватимуть Івана Купала 2017

6 липня 2017 року в Костополі відзначатимуть колоритне й цікаве свято, яким закінчується літній сонячний цикл календарних дохристиянських свят – Івана Купала (Купайла). На березі річки Замчисько, поблизу стадіону “Колос” костопільчани матимуть змогу взяти участь у цікавій тематичній програмі.

Повідомляє сайт ПРО КОСТОПІЛЬ з посиланням на kostopilnews.

Трактування свята

Йдеться про народження Івана Хрестителя, яке святкується церквою 7 липня. Після поширення християнства давнє народне свято Купала в результаті «християнського нашарування» почало називатися святом Івана Купала.

Свято Купайла відбувалося саме в період, коли сонце приходило до зеніту – найвище піднімалося над землею, давало найбільше тепла і світла, виявляло свою найвищу чудодійну силу для рослинного і тваринного світу та для людини. Вся рослинність досягала свого апогею, все нестримно росло, розцвітало, множилося, раділо життю.

Це свято припадає на день літнього сонцевороту, тому символізує народження літнього сонця — Купала, і тим самим завершує панування весняного сонця — Ярила. В цей час небесне світило перебуває у куполі — найвищій небесній точці, тому дні тоді найдовші, а ночі — найкоротші.

Головні персонажі свята – Купало та Марена, які уособлюють чоловіче (сонячне) і жіноче (водяне) божества. Ці дві дійові особи обираються хлопцями та дівчатами або виготовляються як опудала. Таке поєднання гілка верби — Купайлиця.