Засуджено начальника райвідділу міліції через службову недбалість

Прокуратурою Рівненської області забезпечено участь у розгляді судом обвинувальних актів стосовно 2 працівників правоохоронного органу, які не вжили заходів до припинення кримінального правопорушення, захисту життя, здоров’я, прав та свобод громадянина, а також не запобігли втручанню в службову діяльність працівника прокуратури.

Досудовим і судовим слідством встановлено, що начальник та слідчий Рівненського районного відділу міліції перебували 27 лютого 2014 року в приміщенні районної прокуратури, куди прибула група людей на чолі з представником однієї із громадських організацій. Останній із публічною демонстрацією зброї висловив працівнику прокуратури брутальні погрози та наніс йому тілесні ушкодження, вимагаючи прийняти окремі процесуальні рішення, що є втручанням у діяльність прокурора, повідомляє РІВНЕ-ROWNE.

Утім, всупереч вимогам Законів України «Про міліцію», «Про державний захист працівників суду та правоохоронних органів» начальник та слідчий райвідділу міліції через несумлінне ставлення до виконання своїх службових обов’язків не вжили жодних заходів до припинення та запобігання вчиненню злочинів, які об’єктивно можливо було попередити або вчасно припинити.

Крім того, службова недбалість міліціонерів завдала істотної шкоди державним інтересам, що виразилось у підриві авторитету та престижу органів прокуратури України шляхом публічного незаконного втручання в її діяльність, створення обстановки й умов, що утруднюють виконання вказаною установою своїх функцій, а так само й у підриві авторитету та престижу Міністерства внутрішніх справ України, як правоохоронного органу України, до функцій якого належить захист громадян від неправомірних посягань.

Згідно із вироками Рівненського міського суду від 17 та 22 червня 2016 правоохоронців визнано винними у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України (службова недбалість) та призначено покарання кожному у виді штрафу в розмірі 500 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 8500 грн, – повідомив державний обвинувач, прокурор відділу процесуального керівництва у кримінальних провадженнях прокуратури Рівненської області Андрій Бабич. – Також засуджених позбавлено права обіймати посади, пов’язані з виконанням функцій представника влади та зайняттям правоохоронною діяльністю, строком на півтора роки.

Слід зазначити, що дані вироки судів законної сили ще не набрали.